EN UZUN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

Türkiye 17 günlük tam kapanmaya girdi. Yeni Korona Virüs salgını artışı dolayısıyla haftasonu sürdürülen sokağa çıkma kısıtlaması Ramazan Bayramı ile birleştirilerek 17 gün yapıldı.

Belediyemizce sokakta yaşayan canların bu durumdan olumsuz etkilenmemeleri için gerekli önlemler alındı. Öncelikle saha da besleme yapan hayvansevelerimize Kaymakamlıktan izin alındı. “Bayrampaşa Gönüllü Hayvan Besleme Grubu” oluşturuldu. İlçemizde rutin besleme odakları, kedi evlerimiz, mamamatikler, mama ve su otomatları, parklarda bulunan 44 adet otomatik sulukların var oluşu büyük bir avantaj sağlıyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de bunların dışında bir çok noktaya mama ve yem bırakmaktadır.

Ayrıca vatandaşlarımız sokağındaki hayvanlar için mama ve su bırakabilecektir. Sokaktaki canlar için çaba gösteren tüm hayvanseverlerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

Not: 3-7 Mayıs 2021 tarihleri arasında Veteriner İşleri Müdürlüğümüze ait kliniğimizde hizmetler devam etmektedir. 9 günlük bayram tatilinde ise Müdürlüğümüze bağlı Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevimizde ekiplerimiz ve veteriner hekimlerimiz görevi başındadır. Hasta ve yaralı hayvanlar için mesai saatleri içerisinde hizmet vermektedir. Vatandaşlarımız her zaman olduğu gibi belediyemizin 444 1990 numaralı telefonundan talep oluşturabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.