Yeni Ufuk ve Yeni Mekanlara İhtiyaç Var!

image022Bayrampaşa Belediyesi yeni veteriner hizmetleri kompleksi yapmayı planlıyor…

İlk bakışta sıradan gelebilecek bir haber, ancak içeriğini okuduğunuzda başta sokak hayvanları olmak üzere yeni ufuklar açıldığı görülecektir.

Bilindiği gibi mevcut veteriner binası ve hayvan bakımevi her yönüyle yetersiz kalmaktadır. Bizler “Günü değil geleceği kurtarmak” ideali ile çocuklarımızı, gençlerimizi ve esnafımızı da kapsayacak şekilde hizmet ağını genişletmek, kaliteli sağlık hizmeti vermek istiyoruz.

Planlanan Projede;

1-Klinik Bölümü, 2-Mehmet Akif Doğa Kütüphanesi, 3-Seminer Salonu

4-Hayvan İskelet Müzesi, 5-Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi

6-Çiftlik Hayvanları Bölümü yer alacak. Bakımevimizde “gözden ırak” olmayacak, “hayatın içerisinde” olacak…

1-Klinik Bölümü

Sokak hayvanları şehrimizin ayrılmaz parçasıdır. Hizmet kalitesinin artması için ferah mekânlara ve ekipmana ihtiyaç vardır. Yeni kurulacak yerde klinik bölümünde muayenehane; ameliyathane; röntgen, laboratuar, ultrason gibi üniteler ve aletler yer alacaktır. Böylelikle hizmet kalitesi yükselmiş olacaktır.

mehmet akif doga kutuphanesi2-Mehmet Akif Doğa Kütüphanesi

Hayvanlar ve bitkiler alemine ve ait kitap, dergi, fabl türü eserlerin vs oluşturduğu özgün bir kütüphane…

Kütüphanemiz Çocuk ve gençlerimiz başta olmak üzere her yaş gurubuna hitap edebilecektir. Kütüphanemiz,  ödünç kitap alınabilecek, kitap okunabilecek, ders çalışabilecek bir mekân olacaktır.

3-Seminer Salonu

Öğrenciler başta olmak üzere esnafa ve halka yönelik eğitici ve öğretici çalışmaların yapıldığı, belgesel sinema gösteriminin vs yapılacağı salon…

4iskelet muzesi-Hayvan İskelet Müzesi

Eğitim amaçlı okullardan gelerek ders yapabilecekleri ve gezilebilecek hayvan iskeletlerinin yer aldığı halka açık müze…

5-Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi

Geçici bakımevinde; alttan ısıtmalı ve iki bölümden oluşan kulübeler, preoperatif, post operatif, yavrulu anne, müşahede, tedavi, soğuk hava deposu, vs bölümlerin olduğu bir bakımevi.

ciflik hayvanlari

6-Çiftlik Hayvanları

Şehirleşmenin artışı ile beraber çocuklarımız en çok bilinen çiftlik hayvanlarını dahi televizyonlarda görebilmektedir. Oluşturulacak Çiftlik hayvanları bölümü ziyaret edilebileceği gibi, çocuk ve gençlerimizin bakım ve besleme yapabileceği böylelikle merhamet, sorumluluk ve sevgi gibi kavramları içselleştirebileceği ortam sağlanmış olacaktır.

Çiftlik Hayvanları projesiyle çocuk ve gençlerimizin teknolojik bağımlılığını azaltacak alternatifler hayata geçirilmiş olacaktır. Çünkü hayvanlar dünyamızın vazgeçilmez varlıklarıdır. Çocuk ve gençlerle iletişim kurmak için iyi bir vesiledir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir