YENİ KIYAFETLER VE HAYVAN SAĞLIĞINDA ZİHNİYET DÖNÜŞÜMÜ

Personelimizin yeni kıyafetlerinin tanıtımı ve yeni dönemde yapılacaklar ile ilgili istişarelerde bulunmak üzere Belediye Başkanımız Sayın Atila Aydıner, başkan yardımcımız Sayın Gökhan Balekoğlu müdürlüğümüzü ziyaret ettiler. Toplu fotoğrafın çekilmesinden sonra başkanımız Veteriner İşleri Müdürlüğünün çalışmalarından övgüyle söz etti, yeni korona salgının da gösterilen gayretlerden dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler. Tüm bu çalışmalar için mekanın yetersizliğininin açık olduğunu 2021 senesi içerisinde Cevatpaşa’da yeni Klinik ve Bakımevinin yapımına başlanacağı müjdesini verdi. Tüm personelimize gayretlerinden ötürü teşekkürlerini ifade ederek sözlerini tamamladı.

Ülkemizde sokak hayvanlarına yönelik sağlık ve refahın artırılması noktasında çabalar olumlu yönde artarak devam ediyor. Belediye Veteriner İşleri Müdürlükleri de bu noktada zihniyet olarak ve fiziki olarak yenilenmesi gerekmektedir. Sokak hayvanları ile ilgili geçmişte yaşanan olaylar, çalışanlara bakış, gibi birçok olumsuz dönemlerden bugünlere gelindi. 2004 senesinde çıkan 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu milat olmuştur. Kamu, veteriner hekimler ve hayvanseverlerimizin gayretleri sonucu kamu ve toplumda zihniyet dönüşümü yaşanmıştır. Gelinen nokta geçmişe göre çok önemli mesafeler alınmasına rağmen özellikle fiziki şartlarda eksikliklerimiz devam etmektedir. Bir an önce Veteriner İşleri Müdürlükleri olmayan belediyelerde müdürlük kurulmalıdır.

Belediyemiz bu sürece uygun olarak “yeni klinik ve bakımevi” projesini tamamlamış olup, 2021 senesinde inşaata başlanması planlanmıştır.

“Yardımcı Hayvan Sağlığı Personeli” ve “Biyosidal Ürün Uygulama Personeli”mizin yeni kıyafetleri sağlık sistemine uyumlu hale getirilmesi ile yapılan işe hem çalışanlar nezdinde hem de vatandaşlarımız nezdinde saygınlık kazandırmak hedeflenmiştir.

Sokak hayvanlarına dönük tüm çabalar hem insan sağlığını hem de hayvan sağlığını korumaya dönük önemli gayretlerdir. Tüm dünya ya örnektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir