YAZ AYI SİVRİSİNEKLE MÜCADELE BAŞLADI

Yaz ayının gelmesiyle birlikte akşam namazından sonra başlayan sivrisinek ilaçlama mücadelesi 1 Haziran 2021 tarihi itibariyle başlamıştır. Her Mahallemiz hafta da iki kez olmak üzere ilaçlanmaktadır. İlaçlamalar akşam saatlerinde başlamakta olup bütün sokak ve caddeler, ayrıca bölgedeki parklar, pazar yerleri gibi muhtemel kaynaklarda özel olarak ilaçlanmaktadır. İlaçlamaya ait videoyu izlemek için tıklayınız!

Bilindiği gibi sivrisinekler durgun sularda ürerler. Sivrisinekler yumurtalarını suya bırakır, uygun ısı da yumurtadan larva oluşur, sonrada pupa dönemi ile birlikte ergin sivrisinek olup uçarlar. Öncelikle bulunduğu yerde etkili olurlar. Türlere göre değişmekle birlikte en yoğun 1 km2’lik alanda etkili olabilirler.

Bir bölgeden sivrisinekle ilgili şikayet geliyorsa mutlaka şikayete konu yer başta olmak üzere etrafında durgun su vardır. Apartmanlarda kuyu, bodrumda su birikintisi, balkonlarda saksı altlığı, teras katlarda ağzı açık bırakılmış su depoları, oto yıkamacılar, çıkmış araç lastikleri, inşaatlardaki su depoları vs en önemli kaynaklardır. Durgun su tespit edilmesi halinde suyun kurutulmasına çalışılır. Kurutulamaması halinde öncelikle periyodik olarak larva ilaçlaması programına dahil edilir. Her türlü şikâyetinizi belediyemizin 4441990 numaralı telefonuna bildirirseniz sorunu çözmede bizlere yardımcı olmuş olursunuz.

Mahalle ilaçlama programı aşağıda verilmiştir:

BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ GECE İLAÇLAMA PROGRAMI

Pazartesi   YILDIRIM, İSMETPAŞA, MURATPAŞA
Salı              KOCATEPE, KARTALTEPE, VATAN, ORTA
Çarşamba ALTINTEPSİ, TERAZİDERE, CEVATPAŞA, YENİDOĞAN
Perşembe YILDIRIM, İSMETPAŞA, MURATPAŞA
Cuma           KOCATEPE, KARTALTEPE, VATAN, ORTA
Cumartesi ALTINTEPSİ, TERAZİDERE, CEVATPAŞA, YENİDOĞAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir