HASTA KEDİ TEDAVİ VE BIRAKMA SÜRECİ İŞ AKIŞ ŞEMASI

SÜREÇYAPILMASI GEREKENLERKİM YAPACAKKARAR TARİHİ
BAŞLANGIÇ Hasta hayvanın klinik veya barınağa getirilme Süreci—Hasta Kedi Takip Formu (HKTF) ilgili bölüm eksiksiz doldurulur. HKTFormuna AKOS numarası mutlaka yazılır.
—Vatandaşa imza attırılması unutulmamalıdır. (imza atmaz ise imzadan kaçındı ibaresi düşülür)
—Alınan her hasta kediye mutlaka numaralı tasma takılır. Takılamaması durumunda taşıma kafesi üzerine bağlanır.
—Vatandaşa SOKAK KEDİSİ ALINDI İLMUHABERİ verilir.
Saha Ekibi2019
TEDAVİ SÜRECİ (bakımevi/klinik)—Hasta Kedi Takip Formu (HKTF) eksiksiz doldurulur.
—AKOS ortamında kaydı yapılır ve HKTF’na işlenir
—Teşhis ve tedavi süreci HKTF yazılır.
Veteriner Hekim Veteriner Tekniker2019
NAKİL SÜRECİ—Hasta kedi ilk geldiği yerden (klinik veya bakımevi) nakledilmesi sürecinde HKTF ilgili bölüm eksiksiz doldurulur. Saha Ekibi2019
BIRAKILMA SÜRECİ4.1. Kedi tedavi süreci sonrası sağlıklı ise ve de sokakta yaşayabilecek ise alındığı sokağa bırakılır. (alındığı numaraya)     
4.1.1. Bırakılma süreci Veteriner Hekim kararı ile başlatılır.     
4.1.2. İlgili kişi bırakılmadan önce –mümkünse bakımevinde- aranarak bilgi verilir.     
4.1.3. Telefona ulaşılamaması halinde (sahiplenme olmayacaksa) alındığı sokağa bırakılır. Apartman dairesine çıkılarak teslimat yapılmaz.
4.1.4. Sahiplenme talebi olanlara ulaşılamaması halinde 2 gün daha bekletilir. Bu süreçte tekrar irtibat kurulmaya çalışılır. Ulaşılamaz ise sokağa salınır.      
4.1.5. Otogar, Sebze ve gıda halinden alınan kediler –özel olarak istenilmesi dışında- daha uygun yaşam alanlarına (yavrular parka) bırakılır.
4.2. Sokakta yaşayamaz ise bakımevinde tutulur.
4.3. Hasta Kedi Takip Formu (HKTF) eksiksiz doldurulur.
Saha EkibiRutin 2019 Düzeltme 1.10.2020
VATANDAŞ BİLGİLENDİRME SÜRECİ—Hasta sokak kedisini teslim eden vatandaş haftaiçi saat 15.00-16.00 arasında bakımevi veya kliniği arayarak bilgi alabilir. Bu saatlerin dışında bilgi verilmez. (Mesai saatleri değiştiğinde saat değişebilir.)
—Haftanın 7 günü saat 14.00 – 15.00 arası ziyaret edilebilir.
Saha Ekibi Klinikte Veteriner Tekniker2019 Düzeltme: 1.10.2020
NOTLAR—Haftasonu ekibi kliniğe sabah 9.00 ve 16.00 saatlerinde en az iki kez uğraması zorunludur. Kedi besleme, temizlik yapılmalıdır. Sabah kliniğe uğradığında yatan hasta kedi yoksa öğleden sonra uğramayabilir.Saha EkibiRutin 2019
 -Açık alandaki kedilere mutlaka plastik kelepçe numarası ile birlikte takılır. (Plastik kelepçenin boyunda yara oluşturma ihtimaline karşı ayakkabı bağcığı kullanılabilir.)Rutin 2019 Düzeltme: 1.10.2020
 —Bodrum da ölü kedi alınmaz. Ölü kedi apartman önüne çıkarıldığında alınır.
—Ölü kediler siyah poşete konularak Temizlik İşleri Müdürlüğünün belirlediği yere götürülür. Kesinlikle cadde veya sokakta herhangi bir konteynıra atılamaz.
Saha Ekibi2019
 Yağmurlu havalarda kedi salımı yapılmazVeteriner hekim8.1.2020
 Tedavisi biten kediler mümkün olduğunca haftaiçi bırakılacak. Hafta sonu da veteriner hekim istemesi halinde iş yükünü artırmayacak şekilde bırakılacaktır.Saha Ekip6.2.2020
 -Kısırlaştırma operasyonları Salı ve Perşembe günleri yapılacaktır. -Randevu isteyenler bir gün öncesi aranarak gelip gelmeyeceği teyit edilir. Gelememe durumunda gelecek haftanın randevusundaki isimlerle liste tamamlanır. -Randevu dışı acil kısırlaştırma istenmesi halinde ilgili şahsa “gelmeyen olursa yerine getirilebileceği” ifade edilir. -Randevular Veteriner Tekniker bilgisi dahilinde ve kontrolünde olacaktır.Veteriner Tekniker17.9.2020
 ESNEK MESAİ Mesai bitimine yakın hasta ve yaralı hayvan şikâyeti gelmektedir. Ancak ekipler mesai bitti moduna girebilmektedir. Hasta sahadan alınsa bile veteriner hekim olmadığından sabaha kadar beklemektedir. Bu konu ile ilgili şikâyetler gelmekte olduğundan düzenleme yapılması gerekmiştir. 19 Ekim 2020 tarihinden itibaren esnek mesai uygulamasına geçiyoruz. -Bakımevinde çalışan veteriner hekim arkadaşımız 9.30-17.00 saatleri arasında mesai yapacaktır. -Bakımevinde veteriner hekim olmadığı günlerde klinik veteriner hekimi 9.30-17.00 saatleri arasında çalışacaktır -Bakımevinde çalışan personel 9.30-17.00 saatleri arasında çalışacaktır. -Araçta çalışan personelimiz 9.30-17.00 saatleri arasında çalışacaktır. -Mesai saatleri değiştiğinde 2.bir duyuruya gerek kalmadan resmi mesaiden 30 dk geç başlayıp geç bitecektir. -17.00 den sonra çalışılması halinde çalışıldığı saat kadar izne eklenecektir. Hakedilen izinler Mehmet beye yazdıracaktır.19.10.2020
–Z4.1.2021 tarihi itibariyle saha da sokak hayvanları ile ilgili işlemler saha ekibine verilen tablet üzerinden yürütülecektir.
–>AKOS üzerinden saha ekibine talepler gönderilecektir.
–>Tablete gelen talepler saha ekibi tarafından mümkün olduğunca fotoğraflanarak cevabı yazılacaktır.
–>3. kişilerce yapılan güvercin, kanatlı ve sahipli köpek şikayetleri evrak üzerinden yapılmaya devam edecektir. (kişisel bilgilerden dolayı)
–> Saha ekibi tabletin çalışırlığını, şarzını vb sürekli kontrol edeceklerdir. Sorun çıktığında ivedilikle bilgi verilecektir.
Ekipbaşı
Saha Ekibi
4.1.2021