Sahipsiz Hayvanlar

SAHİPSİZ HAYVANLAR GEÇİCİ BAKIMEVİ: Cevatpaşa Mahallesinde 50 kapasiteli “Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi”  hizmet vermektedir. Bakımevinde günlük bakım, besleme, temizlik rutin olarak yapılmaktadır.

 • Sokaktan Köpek Toplama: Sokaktan alınan her bir köpek için form düzenlenir. Formda nereden alındığı, köpekle ilgili bilgiler, veteriner hekimlerce yapılan uygulamalar yer almaktadır. Sokakta toplanan köpekler gerekli işlemler yapıldıktan sonra (muayene, tedavi, overiohisterectomi / kastrasyon, mikroçip, kulak küpesi aşı, kist, parazit, vs) alındığı yere hayvanseverlerin bilgisi doğrultusunda bırakılır. 
 • Özel Saha Çalışması: Sokağa bırakılan sahipsiz  köpekler periyodik olarak her yıl kontrol edilmekte olup, her birine kuduz aşısı antiparaziter uygulama yapılmaktadır.  
 • Beslenme Odakları: Sokak köpeklerinin özellikle kışın düzenlenen beslenme odakları ile yiyecek ve suya ulaşması kolaylaştırılmış oldu. Böylelikle hem beslenme ihtiyacı karşılanmakta hem de yerinde besleme yapılarak yerleşim yerlerine gelmelerinin önüne geçilmektedir. Beslenme odaklarının günlük temizlik, su ve yemek ihtiyacı karşılanmaktadır. Beslenme Odağının bulunduğu adresler için tıklayınız!…

HANGİ MAHALLE HANGİ KÖPEK PROJESİ

 • Bu proje ile ilçemizdeki tüm sokak hayvanlarının hangi mahallede yaşadıkları ve kimlik bilgileri fotoğrafı ile birlikte sitemizden yayınlanmaktadır. Böylelikle bir köpeğin bölgede ne kadar süre ile kaldığı ve yaşam süresi hakkında da bilgi sahibi olunmaktadır. 2016 senesinden itibaren sahipsiz köpeklerin bilgileri ve 2018 senesinden itibaren de fotoğrafları paylaşılmaktadır.  Ayrıntı için tıklayınız!

 

SOKAKTA SAHİPLENME PROJESİ 

 • İlçemizde sahipsiz köpeklerde 2019 senesinde bir üst aşamaya geçildi. İlçemizde yaşayan tüm sahipsiz köpekler için “SOKAKTA SAHİPLENME” Projesini başlattık. Bu proje ile “başıboş sokak köpeği” kavramı tarih olacaktır. Sahipsiz bütün köpeklerin sokakta bir sahibinin olmasıyla yeni bir dönem başlayacaktır. AYRINTILI BİLGİ İÇİN  TIKLAYINIZ!

Sahipsiz kediler: Çağrı merkezine gelen hasta veya yaralı kedi ihbarı üzerine  ekiplerimiz tarafından alınır ve kliniğe getirilir. Tedavisi biten kediler alındığı sokağa bırakılır. Ayrıca hayvanseverlerimiz tarafından tedavi ve kısırlaştırma amaçlı getirilen kediler tedaviden sonra hayvansevere tekrar geri verilmektedir.

 • sokak hayvanlari calismalar (1)Kedi Evleri: Kedi evleri, parkların içerisinde, kedilerin rahatlıkla giriş çıkış yapabileceği, soğuk, yağmurdan korunabileceği, su içebileceği, yemek yiyebileceği şekilde tasarlanmış bir çalışmadır. Kedi evi 12 metre kare genişliğindedir. Kedi evlerinin her gün temizliği yapılmakta, mama, su vs konulmaktadır. 

sokak hayvanlari calismalar (2)OTOMATİK SULUKLAR: Sahipsiz hayvanların temiz suya ulaşabilmesi için parklarımıza otomatik suluklar takılmaktadır. Her yıl bu sayı artırılmaktadır. Hangi parkta otomatik suluk bulunduğunu öğrenmek için tıklayınız:

Mama ve Su Otomatı: Mama otomatlarının bulunduğu adresler için tıklayınız!…

2 thoughts on “Sahipsiz Hayvanlar

 • 11 Ekim 2016 tarihinde, saat 12:53
  Permalink

  koca tepe mah .36 sokak no3 ün karşındaki kırmızı araba içerisinde yavru 1 kedi var sürekli ağlıyor yardım bekliyor….acilen yardım ediniz

  Yanıtla
 • 11 Ekim 2016 tarihinde, saat 12:59
  Permalink

  koca tepe mah .36 sokak no3 ün karşındaki kırmızı araba içerisinde yavru 1 kedi var sürekli ağlıyor yardım bekliyor….acilen yardım ediniz
  hayvan motor kısmında çıkamıyor insandanda kaçıyor kimse yardım edemiyor arabada satılık sahibide ilğilenmiyor

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir