SOĞUK KIŞ AYLARINDA SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

beslenme odakları 12_subat_2012Bayrampaşa Belediyesi veterinerlik müdürlüğünün özel çalışması ile Bayrampaşa’nın Sokak hayvanları kışın bu soğuk ve dondurucu günlerinde açlık problemi yaşamıyor.

Son yılların en soğuk kış mevsimini yaşayan Türkiye de her sokak ve her cadde beyazlara bürünmüş durumda.

Bu sert kışın olumsuz etkisini en aza indirgemeye çalışan yetkililer 24 saat çalışarak kış mevsimini huzurlu ve sorunsuz yaşamamıza yardımcı olmaya çalışıyorlar. Bu soğuk günlerde belki de en büyük sorun açlık problemi yaşayan sokak hayvanları.

BAYRAMPAŞA’NIN SOKAK HAYVANLARI AÇLIK PROBLEMİ YAŞAMIYOR

Bayrampaşa Belediyesi veterinerlik müdürlüğünün özel çalışması ile Bayrampaşa’nın Sokak hayvanları kışın bu soğuk ve dondurucu günlerinde açlık problemi yaşamıyor.

HER GÜN 25 KG. ET VE TAVUK SOKAK HAYVANLARINA

Her gün kasaplardan toplanan ve 25 kg ağırlığında ki kemikleri ve tavuk parçalarını hafif bir şekilde pişirerek sokak hayvanlarının en yoğun olduğu noktalara bırakan Bayrampaşa Belediyesi veterinerlik birimi ekipleri bu tarz çalışmalara soğuk kış mevsimi bitene kadar devam edecek.

Türkiye’nin son yıllarda ki en soğuk kış mevsimini yaşadığını belirten Bayrampaşa Belediye Başkan’ı Atila Aydıner,’’Sokaklarda evi barkı olmayan halkımızın büyükşehir belediyemizin belirlediği noktalarda barınmalarını sağlıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz sağ olsun bu dönemde eksiksiz ve devamlılığı olan bir çalışma gerçekleştiriyor. Bunun yanında sokaklarda zorluk yaşayan bir de hayvanlarımız var tabi ki. Onları da unutmamak gerekir diye düşündük ve veterinerlik müdürlüğümüzce çok güzel bir çalışma başlattık. Her gün 25 kg et ve tavuğu hayvanlarımızın en çok olduğu noktalara ekiplerimizce bırakıyoruz. Bu çalışmamız soğuk ve dondurucu günlerimiz bitene kadar devam edecek’’dedi.

2 thoughts on “SOĞUK KIŞ AYLARINDA SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

 • 23 Ocak 2016 tarihinde, saat 05:38
  Permalink

  Sayın Yetkili,
  Keske herkes sizler gibi olabilse..Bir ricam olacak sizlerden BAYRAMPASA IKEA NIN karsısında yolun alt kısmında 6/7 tane can bulunmakta.Metroda giderken gördüm ve bayaga üsümüslerdi.Belediye olarak sizlerden ricam yol kenarlarında olan ve usy gecit altlarinda bulunan hayvanlari tespit edip guvenli alana yerlestirmeniz.Saygilarimla

  Yanıtla
  • 26 Ocak 2016 tarihinde, saat 15:31
   Permalink

   İlginiz için teşekkür ederiz.
   Adı geçen alanda yıllardır 365 gün boyunca su ve yemek verilmektedir. Hayvanlar ekibimizce kontrol altında tutulmaktadır. Aşıları yapılmaktadır.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir