Kedi Evleri Açıldı: Türkiye’de İlk

b.pasa kedi evleriDört mevsim sokak hayvanları ile yakından ilgilenen Bayrampaşa Belediyesi, onlar için ‘köşkler’ yaptı. Sokak kedileri için özel olarak hazırlanan ve Bayrampaşa’da birçok noktaya yerleştirilen ‘kedi köşklerinde’ sokak kedilerinin yeme-içme ve barınma ihtiyaçları karşılanacak.

Bayrampaşa’da birden çok noktaya yerleştirilen ‘kedi köşklerinden’ onuncusu, bugün düzenlenen programla Bayrampaşa Belediyesi Sosyal Tesileri’nin de içinde bulunduğu Fatih Parkı’na monte edildi. Programa Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve eşi, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Cemil Yıldız, Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, Başkan Yardımcıları ve Başkan Koordinatörleri, HAYTAP Yönetim Kurulu Üyeleri, Barınak Gönüllüleri Derneği Yönetimi, sanatçı Yeliz, mankenler Nilay Dorsa ve Leyla Somer, Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri ile çok sayıda hayvansever katıldı.

Basın mensuplarının büyük ilgi gösterdiği programda kısa bir konuşma yapan Başkan Atila Aydıner, “Allah’ın yarattığı tüm canlıların yaşam hakkı vardır ve bu hak kutsal bir haktır” dedi. Dünyanın sadece insanların yaşamı için değil, tüm canlıların yaşamı için yaratıldığını hatırlatan Başkan Aydıner, “Bu gerçekten hareketle sokak hayvanlarımızın, şehrin içinde zorlanmadan, hayatta kalabilmeleri için onlara yaşam alanları sunuyoruz. Hayvanlara sunduğumuz bu yaşam alanlarında onların yeme-içme ve barınma ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Biz insanların ilgisine ve sevgisine muhtaç sokak kedileri için de kedilerin rahatça barınabileceği ve onların her türlü ihtiyacının karşılanacağı kedi köşklerinden onuncusunu açıyoruz.” şeklinde konuştu

Kediler için özel olarak hazırlatılan köşklerin içinde yiyecek-içecek, su ve zeminin sıcak kalmasını sağlayan battaniyeler bulunuyor. Kedi köşklerinde aynı anda 10-15 kedi barınabiliyor. İki katlı olarak dizayn edilen ‘kedi köşkleri’, dışarıdan gelecek darbelere ve tehditlere karşı da çelik tel örgülerle korumaya alınmış durumda.

Köşklerin temizliğini ve bakımını Bayrampaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından oluşturulan bir ekip yapacak.

Haber: http://www.bayrampasa.bel.tr/icerik.asp?is=118q1705q10q1118q1116q10q12q1hadq1qpis

Videolar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir