İyilik Et İyiliği Teşvik Et

21-3-2016-mustafa-itri-ortaokulu-(5)22-3-2016-yahya-kemal-ortaokulu-(8)Bayrampaşa belediyesi öncülüğünde başlayan “iyilik et iyiliği teşvik et” projesi kapsamında veteriner işleri Müdürlüğü olarak ilçemizdeki 5.sınıfta okuyan öğrencilerimizi geçici hayvan barınağına getiriyoruz.
1-Bilgilendirme: Öncelikle öğrencilerimize sokak hayvanları ile ilgili bilgiler veriyoruz. Sokağı onlarla paylaştığımızı, hayvanlara iyilik etmemizi, kuşların ölümlerine sebep olduğu yere sakız atmamamız gerektiği, sıcak günlerde kapımızın önüne su bırakabileceğimizi, sokaktaki köpeklerin aşılarının yapıldığı gibi bir çok konuyu anlatıyoruz. Öğrencilerimizde kendi fikirlerini ve yaşadıkları olumlu olumsuz olaylar hakkında konuşuyorlar. İyilik ve Merhametin öneminden bahsediyoruz.
21-3-2016-mustafa-itri-ortaokulu-(11) 2-) Barınağı Gezme: Bilgilendirmeden sonra öğrencilerimize barınağı gezdiriyoruz. Yanlarında sembolik olarak getirdikleri mamaları kedi ve köpeklere yedirerek iyilik etmenin güzel duygusunu yaşıyorlar. Yavru kedileri seviyorlar…
3-) Resim Çizimi: Konunun içselleştirilmesi amacıyla gezinin en önemli ayağı olarak öğrencilerimizden günün teması ile ilgili resim çizmelerini istiyoruz. 22-3-2016-yahya-kemal-ortaokulu-(18)Birbirinden güzel eserlerden bir kısmı ile ilerleyen süreçte resim sergisi açmayı planlıyoruz.
4-) Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan hayvanlar alemi bilgi kartı kuşlar serisinin hediye edilmesi ve toplu fotoğraf ile gezi sona eriyor.

2 thoughts on “İyilik Et İyiliği Teşvik Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir