GECE ULV İLAÇLAMASI BAŞLADI

Bayrampaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğümüz tarafından gece ilaçlaması 4 Haziran 2018 tarihi itibariyle başladı.

Mahallerimiz hafta da bir kez ilaçlanmaktadır. Gece ilaçlama çalışmalarımıza henüz İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilaçlama ekipleri  destek vermedi.

İlaçlamalar akşam saatlerinde başlamakta olup bütün sokak ve caddeler, ayrıca bölgedeki parklar, pazar yerleri gibi muhtemel kaynaklarda özel olarak ilaçlanmaktadır.

Bilindiği gibi sivrisinekler durgun sularda ürerler. Sivrisinekler yumurtalarını suya bırakır, uygun ısı da yumurtadan larva oluşur, sonrada pupa dönemi ile birlikte ergin sivrisinek olup uçarlar. Öncelikle bulunduğu yerde etkili olurlar. Türlere göre değişmekle birlikte en yoğun 1 km2’lik alanda etkili olabilirler.

Bir bölgeden sivrisinekle ilgili şikâyet geliyorsa mutlaka şikâyete konu yer başta olmak üzere etrafında durgun su vardır. Apartmanlarda kuyu, bodrumda su birikintisi, balkonlarda saksı altlığı, teras katlarda ağzı açık bırakılmış su depoları, oto yıkamacılar, çıkmış araç lastikleri, inşaatlardaki su depoları vs en önemli kaynaklardır.

Durgun su tespit edilmesi halinde suyun kurutulmasına çalışılır. Kurutulamaması halinde öncelikle periyodik olarak larva ilaçlaması programına dahil edilir.

Her türlü şikâyetinizi belediyemizin 4441990 numaralı telefonuna bildirirseniz sorunu çözmede bizlere yardımcı olmuş olursunuz.

Mahalle ilaçlama programı aşağıda verilmiştir:

  BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ

GECE İLAÇLAMA PROGRAMI

Pazartesi MURATPAŞA, İSMETPAŞA
Salı VATAN, ORTA
Çarşamba YENİDOĞAN
Perşembe CEVATPAŞA, YILDIRIM
Cuma KOCATEPE, KARTALTEPE
Cumartesi ALTINTEPSİ, TERAZİDERE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir