Ahmet Haşim İlkokulu: Sokak Hayvanları Yalnız Değildir…

Bayrampaşa Ahmet Haşim İlkokulu, “Sahipsiz Değiller Sahip “SİZ”siniz” isimli bir etkinlik başlattı. Öğrencilerin sokak hayvanlarına karşı duyarlılığına veli ve idareciler destek verdiler.

“Sahipsiz Değiller Sahip “SİZ”siniz” etkinliğinde öğrencilerimiz, öncelikle sokak hayvanlarına dikkat çeken özlü ifadelerle amaçlarını anlatmışlar. Sonra veteriner işleri müdürlüğümüzce okulda seminerler verilmesi, sınıflara kumbara konulması ve bir ayın sonunda toplanan paralarla mama alarak geçici hayvan bakımevini ziyaret edilmesini planlamışlar.

Bayrampaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak bu etkinliğe destek verdik okulda seminer verdik. Seminer öncesi bir öğrencimiz –Begüm- etkinliğin amacını anlatan metin okudu. Sonra Veteriner Hekim Tayfun Nasuhbeyoğlu ve Feyzullah Erol tarafından seminer verildi. Seminerde belediyemizin sokak hayvanlarına dönük farkındalık oluşturan çalışmaları anlatıldı.

Çocuklarımızın hazırladığı metni aşağıda yayınlıyoruz:

“Sahipsiz Değiller Sahip “SİZ”siniz”

YAŞAMAK VE DOYMAK ONLARINDA HAKKI! 

 Hayvanlar konuşamazlar.

Kendilerini çoğu zaman kötü insanlardan koruyamazlar. Evet, belki onlar insan değiller ama biz nasıl acı çekebiliyorsak hayvanlarda acıyı hissediyor.

Onların da duyguları var. Onlar da korkuyor, heyecanlanıyor, kaygılanıyor ve onlarda biz insanlar kadar yaşamayı hak ediyor. Hayvanlara sahip çıkalım.

Evcil hayvan olan kedi ve köpekler her zaman insana muhtaçtır. Onlar için hiç bir şey yapamasak bile en azından bir kap su bir kap yemek vermeliyiz. Vereceğimiz yiyecekler sokak hayvanları için büyük bir mutluluk kaynağı olacaktır. Onları beslemek ve korumak iyi insan olmanın gereklerindendir.

 Unutmamalıyız ki bu dünya yalnız bizim değil !

Bu güzel etkinlik ve duyarlılık için öğrencilerimize, velilerimize, öğretmen ve okul müdürümüz Ali Doğan GÜNEŞ beye teşekkür ediyoruz.

http://www.bizdehaber.com.tr/haber/miniklerden-sokak-hayvanlari-icin-ornek-proje-30262.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir