5.sınıflara eğitici seminerler

20170508_nail-resit-ortaokulu 20170509_mehmet-akif-inanBayrampaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçedeki ortaokullarda öğrencilere sivrisineklerin zararları ve üreme alanlarıyla ilgili eğitici seminerler veriyor. Seminerlerde hayvanların tanıtımıyla da öğrencilere hayvan sevgisi aşılanıyor.

 

Bayrampaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sivrisineklerle mücadele kapsamında, ilaçlamanın yanı sıra eğitici seminerler de vermeye başladı. Nail Reşit Ortaokulu’nda 5. sınıflara verilmeye başlanan seminerlerde öğrencilere sivrisineklerin zararları ve üreme alanlarıyla ilgili bilgiler, sesli ve görüntülü materyaller kullanılarak, veriliyor. Hayvanların da tanıtıldığı seminerlerde ayrıca öğrencilere hayvan sevgisi aşılanıyor. Veteriner İşleri Faaliyet alanları hakkında kısaca bilgi veriliyor…

Öte yandan Bayrampaşa’daki tüm okullarda 5 .sınıf öğrencilerine eğitici seminerlerle ilgili broşürler dağıtılıyor. Ayrıca ilçemizdeki tüm okullarda panolara asılmak üzere afiş dağıtıldı.

HER OKULDA SEMİNER
Sivrisineklerin zararları ve üreme alanlarıyla ilgili eğitici seminerlerin Bayrampaşa’daki ortaokulların tümünde verilerek eğitim programının tamamlanması hedefleniyor.

ÜREME ALANLARI DURGUN SULAR
Özellikle durgun sularda üreyen sivrisinekler yaz aylarında daha yoğun görülmeye başlar. Sivrisinek üreme kaynaklarının yüzde 80’i insanlar tarafından farkında olmadan oluşturulmaktadır. Alınacak basit önlemler ile sivrisinek üreme alanları ortadan kaldırılabilir. Bunun için ilk yapılması gereken durgun su birikintilerinin kurutulmasıdır.

Seminerle ilgili diğer okullara ait fotoğrafları görmek için tıklayınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir