4 Ekim Şenlik Havasında Kutlandı…

4 ekim etkinlikleri 20124 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle çocuklarımıza hayvan sevgisi, hayvanları koruma, veteriner hizmetleri gibi konularda eğlendirerek bilgilendirme amacıyla,   4-7 Ekim tarihleri arasında okul bahçelerinde bir dizi etkinlikler yapıldı. Bu sene ki üst başlığımız “Merhamet et ki merhamet olunasınız” oldu.

Etkinliklerde Bilgilendirme Standı, mini hayvanat bahçesi, sergi, fotoğraf çekim atölyesi, interaktif çocuk oyunu, Çevik kuvvete ait K-9 kurt köpeklerinin gösterisi gerçekleşti.

Bayrampaşa’da tüm ilköğretim çocuklarından 1000 kişilik gurup Yunus Gösteri Merkezine götürülecektir.

Bayrampaşa’daki Tüm İlköğretim 5.sınıf öğrencilerine Veteriner İşleri Birimi Veteriner Hekimlerinin büyük emekler harcanarak hazırladığı “Hayvanlar Âlemi Bilgi Kartları-2 Kuşlar” dağıtılacaktır.

Etkinliklere Nail Reşit İlköğretim okulundan başlanılacaktır.

Bilgilendirme Standı: Okul bahçelerinde sabah ders vakitlerinde 5. sınıflar guruplar halinde standlara alındı. İlk olarak Veteriner Kliniğinin simulasyonu yapıldı. Yavru köpeğimiz muayene masasına alınarak hayvanlar hakkında bilgi verildi. Çocuklar bir yandan yavru köpeği severken veteriner hekimlerimiz hayvanlar alemi, hayvan sevgisi, sokak köpekleri, bulaşıcı hastalıklar vb konularda bilgilendirme yapıp öğrencilerin sorularını cevapladılar.

İkinci standta kedi, köpek, iguana, sincap gibi hayvanların yer aldığı mini hayvanat baçesi oluşturuldu.

Üçüncü olarak ta Kameralı mikroskopun da bulunduğu standa geçildi. Burada da bazı böcek türleri mikroskoptan gösterildi. Ayrıca kene ve sivrisinek larvaları da gösterilerek bilgilendirildi.

Sergi: Okul bahçesinde çeşitli hayvanların tanıtıldığı gün boyu açık kalan ve büyük bir ilgiyle gezilen sergi açıldı.

Fotoğraf Çekim atölyesi: arka fonunda hayvanların yer aldığı stantta, çocukların fotoğraf çekildiler ve fotoğrafları anında teslim edildi.

İnteraktif çocuk oyunu: Öğleden sonra okul bahçesinde 3.sınıflara yönelik interaktif çoçuk oyunları sahne aldı. Alanı 250 kişilik sandalye ile çevrelenen meydanda birbiririnden güzel eğlendirici ve bilgilendirici oyunlar, yarışmalar yapıldı.

K-9 Kurt Köpekleri Gösterisi: Okul bahçesinde Bayrampaşa Çevik Kuvvete ait K-9 Kurt Köpeklerinin nefes kesen birbirinden güzel gösterilerini çocuklar büyük bir heyecanla seyrettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir