4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Haber Yapıldı

Bayrampaşa Belediyesi Veteriner İşleri Birimince gerçekleştirilen faaliyetler www.on5yirmi5.com gençlik sitesinde yer aldı. Ayrıca bu kapsam da Akvaryum AVM’de fotoğraf sergisi ve anaokullarında seminerler ve tam 5 gün boyunca ilköğretim okullarına yönelik “Bir Kümes Müzikali” isimli tiyatro oyunu sahnelenecektir.  

Dünya üzerindeki yaşam döngüsünün en önemli halkalarından hayvanlar. Denizlerde ve karadaki pek çok hayvan türünün yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını düşünürsek aslında pek de iyi durumda değiller. İnsanların lüks tüketimleri için avlanan hayvanların korunması hakkında oluşturulacak bilinç de bu anlamda çok önemli. Ancak bugünün dünyasında bu bilincin yeterince oluştuğu söylenemez. Yine de bu anlamda önemli çalışmalara imza atan kurumlar yok değil.

Özellikle son yıllarda Türkiye’de belediye faaliyetleri bu yönde gelişme kaydetti. Bunun en güzel örneklerinden biri de Bayrampaşa Belediyesi’nde yaşanıyor. Özellikle sokak hayvanlarının korunması ve sağlığı yönünde atılan adımlar, hayvan sevgisi oluşturma ve bilinçlendirme yönünde yapılan çalışmalar ‘tam gaz’ devam ediyor. Haberin devamına aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz. http://www.on5yirmi5.com/genc/content.aspx?c=22852

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir